Publikacje
Dwadzieścia pięć lat Fundacji AMF „Nasza Droga”, kronika lat 2018-2023
Okolicznościowe wydanie jest kontynuacją pamiątkowej książki, która ukazała się z okazji dwudziestolecia Fundacji. Opisane kolejne pięć lat, podobnie jak w poprzednim wydawnictwie, zawiera ważne głosy fundacyjnych pokoleń.
Dwadzieścia lat Fundacji AMF „Nasza Droga”
W 2018 Fundacja wydała wspólne dzieło założycieli, współpracowników, absolwentów, studentów, stypendystów i przyjaciół Fundacji „Dwadzieścia lat FUNDACJI AMF Nasza Droga” zawierające historię, kalendarium, pamiątkowe zdjęcia i wiele świadectw, mówiących jak dobrze iść razem „Naszą Drogą”.
Sapere aude. Odważ się być mądrym
2012 rok przyniósł po sesji publikację dotyczącą poszukiwania duchowości humanizmu „Sapere aude. Odważ się być mądrym”.
Uczę się ciebie człowieku
Założenia programowe Fundacji nakierowane są na sztukę rozwijania swego człowieczeństwa, stąd tematem przewodnim spotkania na UKSW w 2011 roku oraz książki „Uczę się ciebie człowieku” była problematyka konieczności nieustannego uczenia się drugiego człowieka.
Nasze filmy i muzyka
Wielkim jest człowiek
Zapis przedstawienia z 8 maja 2005 z niezapomnianym Wojciechem Siemionem, który wraz z młodzieżą fundacyjną zinterpretował norwidowską poezję w kontekście papieskiego przeslania.
Miej odwagę myśleć…
Z okazji naszego 20-lecia jesienią 2018 roku nagraliśmy piosenkę „Nasza Droga”, do stworzenia której zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych z Fundacją artystów. Słowa ułożył Jacek Cygan, a muzykę skomponował Jerzy Filar. Autorzy pomogli także w nagraniu, a dodatkowo wsparli stypendystów w premierowym wykonaniu podczas spotkania inauguracyjnego 2018/2019 w Ostrowi Mazowieckiej. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!
Pozwól, aby droga
Zapis relacji fundacyjnej wyprawy do Santiago. W formie reportażu uczestnicy wyprawy opowiadają o swych przeżyciach, stylizując swą wypowiedź na „historie peregrynacyjne” średniowiecznych pielgrzymów.
Pielgrzymka Rzym
Dokument w reżyserii Tadeusza Bystrama opowiada o wędrówce po ścieżkach serca i rozumu razem ze św. Franciszkiem z Asyżu i Leonardem da Vinci. Fundacyjna wyprawa do Włoch śladami mocarzy miłości i geniuszu jest zapisem własnych poszukiwań harmonii, pasji, talentów, marzeń, odkrywania piękna świata. Młodzież próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stanowi o byciu człowiekiem spełnionym i szczęśliwym.