Wielkim jest człowiek

Zapis przedstawienia z 8 maja 2005 z niezapomnianym Wojciechem Siemionem, który wraz z młodzieżą fundacyjną zinterpretował norwidowską poezję w kontekście papieskiego przeslania.

Miej odwagę myśleć…

Z okazji naszego 20-lecia jesienią 2018 roku nagraliśmy piosenkę „Nasza Droga”, do stworzenia której zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych z Fundacją artystów. Słowa ułożył Jacek Cygan, a muzykę skomponował Jerzy Filar. Autorzy pomogli także w nagraniu, a dodatkowo wsparli stypendystów w premierowym wykonaniu podczas spotkania inauguracyjnego 2018/2019 w Ostrowi Mazowieckiej. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

Pozwól, aby droga

Zapis relacji fundacyjnej wyprawy do Santiago. W formie reportażu uczestnicy wyprawy opowiadają o swych przeżyciach, stylizując swą wypowiedź na „historie peregrynacyjne” średniowiecznych pielgrzymów.

Pielgrzymka Rzym

Dokument w reżyserii Tadeusza Bystrama opowiada o wędrówce po ścieżkach serca i rozumu razem ze św. Franciszkiem z Asyżu i Leonardem da Vinci. Fundacyjna wyprawa do Włoch śladami mocarzy miłości i geniuszu jest zapisem własnych poszukiwań harmonii, pasji, talentów, marzeń, odkrywania  piękna świata. Młodzież próbuje odpowiedzieć na pytanie, co stanowi o byciu człowiekiem spełnionym i […]