Jubileuszowa inauguracja

04.10.2023

Mamy już 25 lat! W piątek, 22 września, w Infocentrum w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta inauguracja roku fundacyjnego 2023/2024.

W spotkaniu wzięli udział założyciele państwo Anna i Maciej Formanowiczowie, nowo przyjęci stypendyści i ich rodzice, aktualni stypendyści, absolwenci, współpracownicy Fundacji, a także dyrektorzy szkół średnich oraz przedstawiciele organizacji społecznych.
Tegoroczne jubileuszowe spotkanie było doskonałą okazją do krótkiego podsumowania i przypomnienia najważniejszych wydarzeń minionego czasu. Zrobili to państwo Anna i Maciej Formanowiczowie. W swojej prezentacji wspominali pierwsze lata działalności fundacyjnej, przywoływali ważne wyjazdy, wykłady i spotkania z wybitnymi ludźmi. Dziękowali współpracownikom, absolwentom i stypendystom za „wspólną drogę”.
W części przygotowanej przez młodzież obyła się minidebata na temat działalności konspiracyjnej Jana Karskiego, patrona roku fundacyjnego 2023/2024. Postać Jana Karskiego i jego misja oraz słowa wypowiedziane przez Mariana Turskiego „Nie bądź obojętny” będą nam towarzyszyć przez najbliższe miesiące i przypominać, że nikt nie powinien być obojętny wobec zła, które współcześnie może mieć różne oblicze.

Czytaj także

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

13.11.2023

MAMY ĆWIERĆ WIEKU!