O Conradzie wie chyba wszystko

04.07.2023

W Fundacji spotykamy wielu wspaniałych, interesujących ludzi, którzy dzielą się swoją pasją z innymi, mają ogromną wiedzę i potrafią ją przekazać. Taką osobą jest prof. Karol Samsel – poeta, literaturoznawca, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Polonistyki, doktorant filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Gościliśmy profesora w Ostrowi Mazowieckiej 2 i 3 czerwca 2023 roku.

Podczas wykładu profesor z wielką pasją opowiadał o Conradzie. Mieliśmy wrażenie, że wie o nim wszystko. Umiejętnie podejmował kolejne wątki, zachowując harmonię, a jednocześnie podtrzymywał napięcie w słuchaczach i rozbudzał ich ciekawość. Mówił o stylu Conrada, jego najważniejszych i tych mniej znanych utworach. Drugiego dnia pan profesor poprowadził dla nas inspirujące zajęcia na temat poezji, podczas których odsłonił wiele tajemnic pisarskiego warsztatu.

 

Spotkanie było także okazją do pożegnania maturzystów. Kolejny rocznik zakończył przygodę z Fundacją. Były łzy, wzruszenie i wspomnienia ostatnich czterech lat. Ale przecież nie żegnamy się na zawsze. Do zobaczenia wkrótce!

Czytaj także

19.07.2024

CZTERY LATA MINĘŁY JAK JEDEN DZIEŃ!

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?