KURS NA CIECHANOWIEC

04.03.2023

Tegoroczne zimowisko spędziliśmy w urokliwej okolicy cichego parku w Ciechanowcu, nieopodal Muzeum Rolnictwa oraz Skansenu Mazowiecko-Podlaskiego.

Podczas pięciu feryjnych dni towarzyszyli nam wielcy żeglarze: patron tego roku fundacyjnego Joseph Conrad oraz jego „kolega po fachu” Krzysztof Kolumb. Do rejsu dołączyli pani Gabriela Borowczyk, ekspertka w zakresie scetchnotingu, tj. sposobu na notowanie i zapamiętywanie treści w formie graficznej, pan Aureliusz Leżeński, psycholog, coach i mentor oraz pani Emilia Romaniuk, trenerka miofunkcjonalna, która od kilku lat dba o nasze głosy, uczy dobrego oddechu i technik relaksacji.

O utrzymaniu właściwego kursu na samorozwój przez cały czas dbała pani Profesor Ewa Krawiecka. Jeden z jej wykładów ,,Spadkobiercy Kolumba. Conrad i my” mówił o odwadze – niezbędnej do podejmowania nowych wyzwań w życiu – oraz optymizmie, dzięki któremu nasz życiowy rejs możemy odbywać z radością i nadzieją. Kolejne dni również obfitowały w zajmujące wykłady i warsztaty, dając nam istotne wskazówki, m.in. jak racjonalnie gospodarować czasem, korzystać ze swoich talentów i wiedzy praktycznej. Bardzo przydatne (nie tylko na ewentualne morskie podróże) okazały się sposoby relaksacji i podstawy emisji głosu, przekazane przez panią Emilię. Ostatniego dnia zimowiska panie Monika Raj i Magdalena Szymalak, profesjonalne trenerki umiejętności psychospołecznych i wychowania do życia w rodzinie, pomogły nam zrozumieć, czym jest stres i jak sobie z nim radzić.

W przerwie między zajęciami… zeszliśmy na ląd, by zwiedzić Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Tam cofnęliśmy się do XVIII wieku i zobaczyliśmy, jak wyglądało wtedy życie na wsi.

To był owocny i inspirujący wyjazd! Dziękujemy wszystkim – wykładowcom, uczestnikom i opiekunkom – za wspólnie spędzony czas! Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę żeglujemy dalej.

Czytaj także

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

13.11.2023

MAMY ĆWIERĆ WIEKU!