Spotkanie wigilijne

20.01.2023

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, 17 grudnia 2022 roku zorganizowaliśmy tradycyjną wigilię. Miło było spotkać się na żywo z dawno niewiedzianymi kolegami i koleżankami.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia, które przygotowali stypendyści z pomocą pań opiekunek. Opowiadało o potrzebie zatrzymania się, zwrócenia uwagi na relacje z najbliższymi oraz celebrowaniu świąt bez myśli o pracy i codziennych obowiązkach, bez gonitwy za dobrami materialnymi. Naszym pomysłem na wyrażenie tych wartości była sonda uliczna. Stypendyści, którzy odgrywali rolę przechodniów, mówili o swoich bożonarodzeniowych tradycjach i o tym, jak wyjątkowy jest to dla nich czas.

Po części artystycznej pałeczkę przejęli absolwenci. Wspominali dawne wigilie w Fundacji i podkreślali wartość spędzonego razem czasu. Jedna z pań opiekunek, Barbara Porowska, która jest w Fundacji od początku jej istnienia, opowiedziała o pierwszej wspólnej kolacji wigilijnej – przy jednym stole zasiadło wówczas 10 osób. Swoimi przemyśleniami podzieliła się także Pani Anna Formanowicz, przywołując różne etapy z historii Fundacji, także w kontekście 25-lecia, które w tym roku będziemy obchodzić.

Nie zabrakło czasu na wspólne biesiadowanie oraz rozmowy, za którymi tęskniliśmy przez te lata, kiedy mogliśmy spotkać się jedynie online.

Czytaj także

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

13.11.2023

MAMY ĆWIERĆ WIEKU!

04.10.2023

Jubileuszowa inauguracja