Spotkanie wigilijne

20.01.2023

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, 17 grudnia 2022 roku zorganizowaliśmy tradycyjną wigilię. Miło było spotkać się na żywo z dawno niewiedzianymi kolegami i koleżankami.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia, które przygotowali stypendyści z pomocą pań opiekunek. Opowiadało o potrzebie zatrzymania się, zwrócenia uwagi na relacje z najbliższymi oraz celebrowaniu świąt bez myśli o pracy i codziennych obowiązkach, bez gonitwy za dobrami materialnymi. Naszym pomysłem na wyrażenie tych wartości była sonda uliczna. Stypendyści, którzy odgrywali rolę przechodniów, mówili o swoich bożonarodzeniowych tradycjach i o tym, jak wyjątkowy jest to dla nich czas.

Po części artystycznej pałeczkę przejęli absolwenci. Wspominali dawne wigilie w Fundacji i podkreślali wartość spędzonego razem czasu. Jedna z pań opiekunek, Barbara Porowska, która jest w Fundacji od początku jej istnienia, opowiedziała o pierwszej wspólnej kolacji wigilijnej – przy jednym stole zasiadło wówczas 10 osób. Swoimi przemyśleniami podzieliła się także Pani Anna Formanowicz, przywołując różne etapy z historii Fundacji, także w kontekście 25-lecia, które w tym roku będziemy obchodzić.

Nie zabrakło czasu na wspólne biesiadowanie oraz rozmowy, za którymi tęskniliśmy przez te lata, kiedy mogliśmy spotkać się jedynie online.

Czytaj także

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

13.11.2023

MAMY ĆWIERĆ WIEKU!