Inauguracja nowego roku 2021/2022

10.09.2021

Patronami tego roku są Cyprian Kamil Norwid oraz Wojciech Bogumił Jastrzębowski, dwie wybitne postacie, których życie i twórczość wpisują się w idee działania Fundacji.

Naszych patronów łączyło wiele: rozliczne talenty, umiejętność oceny niełatwej rzeczywistości, w której przyszło im żyć, wola działania, innowacyjna wizja społeczeństwa, nauki i sztuki. Mimo że urodzili się ponad 200 lat temu, wciąż mogą uczyć nas – ludzi epoki Internetu – jak mierzyć się z wyzwaniami i pracować nad sobą dla dobra innych i planety. Pokazują ile w świecie jest piękna, dobra i w jaki sposób można ulepszać i doskonalić własną drogę życiową.

W uroczystej inauguracji, która odbyła się 10 września w salonie firmowym FORTE w Ostrowi Mazowieckiej, uczestniczyli państwo Anna i Maciej Formanowiczowie, współpracownicy oraz stypendyści i absolwenci Fundacji. Przyjęliśmy 10. nowych stypendystów, uczniów klas pierwszych z ostrowskich szkół średnich. W krótkim programie artystycznym młodzież podsumowała minione 12 miesięcy i przybliżyła zebranym tematykę nowego roku.

Czytaj także

19.07.2024

CZTERY LATA MINĘŁY JAK JEDEN DZIEŃ!

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?