Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

11.06.2021

Słoneczne czerwcowe popołudnie. Po raz pierwszy od wielu miesięcy spotykamy się w „realu”. Nareszcie! Jak dobrze jest zobaczyć się i porozmawiać bez kamerki i mikrofonu. Dziś żegnamy najstarszy rocznik.

Uroczystość zaczęła się od przypomnienia nam przez Panią prof. Ewę Krawiecką wszystkiego, co robiliśmy w tym roku fundacyjnym. Nie mogłem uwierzyć, że mimo pandemii, która nie pozwalała spotykać się na żywo, zrealizowaliśmy aż tyle tematów. Mówiliśmy o pandemiach – z przeszłości i  tej obecnej, o  demokracji, organizacji państw, działaniach społeczeństwa, o  naszym patronie Cyprianie Kamilu Norwidzie, o roli natury i sztuki, o rozwoju osobistym i wielu innych zagadnieniach. W kolejnej części na scenę weszli stypendyści. Krótkim przedstawieniem i nieco nieśmiałym, ale wyjątkowym wykonaniem przeboju Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, pożegnali kolegów i koleżanki ostatniego roku

Następnie każdy maturzysta wspominał swój czas w Fundacji. Były łzy, łamiące się głosy i dużo emocji. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę – spotkanie z byłym stypendystą Adrianem Piotrowskim-Petersonem.

wydarzenia_ważne są tylko

Dziękujemy Adrianowi za inspirujące spotkanie

Adrian – od dziecka fan futbolu, a dziś trener sportowy – opowiedział nam o swojej drodze. W chwili dołączenia do Fundacji był niepewnym siebie nastolatkiem, ale, jak twierdzi, to właśnie tu mógł poczuć się jak w rodzinie i nie przejmować codziennymi problemami. Adrian podkreślił, że podczas lat spędzonych z Fundacją rozmawiał dużo z Panem Maciejem Formanowiczem, i kiedy nadarzyła się okazja do wyjazdu za granicę, przypomniał sobie jego słowa, aby być odważnym, podążać za tym, o  czym się marzy, i się nie poddawać. Wyjechał do Anglii co wówczas, na początku lat 2000, nie było takie proste jak dziś. Zajmował się różnymi zagadnieniami – od informatyki, przez dziennikarstwo, a kończąc na pracy menedżera klubu piłkarskiego. W przeciągu 6 lat skończył studia licencjackie BA Sports Management na londyńskiej uczelni London Metropolitan University. Pokonał kilka szczebli na drabinie trenerskiej, będąc najmłodszym zdobywcą licencji trenerskiej UEFA B w Akademii Davida Beckhama w Londynie. Dodatkowo ukończył kilka kursów trenerskich na Coerver Coaching International i FC Barcelona. W latach 2013–2014 studiował na prestiżowym kierunku MBA Football Industries w University of Liverpool, zostając czwartym Polakiem z dyplomem ukończenia tego prestiżowego kierunku. Adrian pracował w licznych klubach amatorskich w Londynie i okolicach, jak również w profesjonalnych klubach Chelsea FC, meksykańskim klubie Santos Laguna i w ostatnim czasie również londyńskim klubie Tottenham Hotspur. Po latach wrócił do Polski i teraz tu realizuje swoją pasję, szkoląc młodych piłkarzy. Wspominając swój czas w Fundacji, Adrian zachęcał nas, żebyśmy korzystali z tego, co oferuje Fundacja, ponieważ spotkania, wykłady i wyjazdy to bezcenny czas i doświadczenie, które zaprocentują w przyszłości.

Czytaj także

19.07.2024

CZTERY LATA MINĘŁY JAK JEDEN DZIEŃ!

04.01.2024

MIŁOŚCI I POKOJU

11.12.2023

CZY JA TEŻ MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?