AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2020 maj

NIE MOŻEMY SIĘ ZATRZYMAĆ! NASZA DROGA ONLINE

Wydawać by się mogło, że w obliczu pandemii świat zatrzymał się na chwilę, a my wraz z nim. Jednakże on nadal działa i walczy. Działa, ale już na nowych zasadach. Nie stoi w miejscu, lecz szuka rozwiązań, aby nasze życie choć trochę przypominało to, które prowadziliśmy przed wybuchem epidemii.
Fundacja także idzie dalej. Pomimo trudnej sytuacji nadal działamy. Nie możemy zorganizować spotkań w takiej formie, jak dotychczas. Jednak możemy skorzystać z dobrodziejstw technologii i spotkać się online.
W czwartek 7 maja 2020 roku odbyło się pierwsze fundacyjne spotkanie właśnie za pośrednictwem Internetu. Po długiej rozłące nadszedł czas, że mogliśmy porozmawiać. Wysłuchaliśmy prelekcji p.  Macieja Formanowicza o wpływie pandemii na gospodarkę, który  przedstawił nam, jak się to wszystko zaczęło i jakie mogą być konsekwencje. Psycholog p. Michał Borkowski skłonił nas do zajrzenia w głąb siebie i zastanowienia się nad tym, co jest dla nas ważne i dokąd zmierzamy, a właściwie dokąd chcemy podążać.
To było wspaniałe, że mogliśmy się zobaczyć chociażby na ekranie komputera. Mogliśmy poddać nasze, i nie tylko nasze, życie refleksji, wyciągnąć wnioski. Bardzo cieszę się, że odbyło się nasze pierwsze webinarium. Tęsknię za spotkaniami fundacyjnymi, dlatego jestem wdzięczna, że mogłam wziąć udział w spotkaniu na miarę dzisiejszych czasów. Jestem pewna, że wielu z nas podniosło ono na duchu. Usłyszałam wiele słów otuchy. Utwierdziłam się w przekonaniu, że musimy działać dalej. Nie możemy się zatrzymać. Teraz musimy tworzyć nową rzeczywistość i się w niej odnaleźć.

Natalia