AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2020 czerwiec

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

Uczniowie klas trzecich zakończyli kolejny rozdział swojego życia, stając się dumnymi absolwentami szkoły oraz Fundacji. Obecna sytuacja zmusiła nas do przeprowadzenia ceremonii w nietypowy sposób (online). Maturzyści przypomnieli chwile swojej trzyletniej przygody z Fundacją AMF, która obfitowała w rozwijające wyjazdy i poruszające wystąpienia. Spotkanie zakończyły serdeczne życzenia od Założycieli i opiekunów Fundacji.

Julia

Eden różnorodności

Gdzie można znaleźć takie niezwykłe wybryki natury jak „paździorek cudaczny” czy „psi rzyg?” W jedynym polskim żywym muzeum przyrody! Spotkanie fundacyjne online 18 czerwca z p. Barbarą Bańką - miłośniczką przyrody, malarką, ilustratorką zakochaną w Puszczy Białowieskiej odsłoniło wiele ciekawostek o miejscu, w którym od tysięcy lat żyje ponad 1000 gatunków roślin, 4000 tysiące gatunków grzybów, 400 gatunków porostów a kto wie, ile jeszcze czeka na odkrycie i naukowe sklasyfikowanie. Historia Puszczy i jego króla - żubra pokazuje, że człowiek może zarówno przyrodę skazać na zagładę jak i ją uratować.

WEBINARIUM O ZDROWIU NASZYM I PLANETY

28 maja webinarium dla Fundacji oraz grupy pracowników Forte, którzy podjęli wyzwanie odchudzania, poprowadziły specjalistki  z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. Dobre samopoczucie, kondycja, bycie "fit" zależą  od naszych odpowiedzialnych wyborów stylu życia, diety, nawyków zakupowych. Nie tylko tak prostymi sposobami pomagamy sobie, ale wpływamy pozytywnie na przyszłość całej Ziemi. A oto kilka prostych i dobrych rad do zastosowania natychmiast:

1. planuj swoje menu i zakupy: co i ile naprawdę potrzebujesz (zrób przemyślaną listę zakupów) 

2. uważnie czytaj etykiety o zawartości, miejscu i sposobie produkcji 

3. wybieraj produkty z jak najmniejszą ilością soli, cukru, konserwantów, tłuszczu

4. bądź świadomym  konsumentem: kupuj np. produkty ekologiczne, regionalne, "Fair trade" (sprawiedliwy handel) 

5. nie marnotraw żywności

Webinarium o przyrodzie, ptakach i uważności

Gościem webinarium był p. Stanisław Łubieński; kulturoznawca, ukrainista, ornitolog, publicysta i miłośnik przyrody. Podzielił się z nami swoją pasją i zmotywowal do uważnego przyglądania się miejscom, które nas otaczają. Wystarczy wyjść z mieszkania, a nawet popatrzeć przez okno, by dostrzec piękno świata i usłyszeć jego odgłosy. Warto wypracować w sobie nawyk bycia odpowiedzialnym za choćby najbliższy skrawek zieleni. Każde, nawet wydawałoby się "zwykłe" drzewo to również historia i tradycja miejsc i ludzi.