AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2018 lipiec

Italia amore mio

"Lipcowa fundacyjna wyprawa śladami Leonarda da Vinci we Włoszech była niezapomniana. Taką podróż będę wspominać latami. Podczas niej nie tylko pogłębialiśmy swoją wiedzę na temat włoskiej architektury, kultury, ale także zajęliśmy się duchowymi sprawami" – sądzi Dominika.

Rzym, Florencja, Padwa, Mediolan, Vinci, Asyż – każde z nich miało swój odrębny urok. Jak w barwnym kalejdoskopie przesuwały się przed naszymi oczami zabytki, arcydzieła sztuki, wiadomości z historii, wzmianki o wielkich osobistościach (np. pogłębianie wiedzy o Leonardzie da Vinci) i koloryt przyrody a nawet kuchni włoskiej. 

Dla Przemysława był to "pierwszy raz poza granicami Polski, dlatego też sama podróż była dla mnie czymś nowym, co jednak wcale mnie w jakimkolwiek stopniu nie zniechęciło. Program pielgrzymki był bardzo intensywny i zobaczyliśmy o wiele więcej niż przeciętny turysta wybierający się na Półwysep Apeniński, mogę więc powiedzieć, że jestem zadowolony z wyjazdu i czuję się dzięki niemu w pewnym stopniu uduchowiony. Najbardziej zapamiętam moje prywatne spacery, które odbyłem w trakcie wycieczki po miejscach, w których „działa się historia”. Mając styczność z rzeczami, które są starsze od ciebie o tysiąclecia, daję zupełnie inne spojrzenie na miejsce człowieka we wszechświecie".