AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2018 grudzień

Narty w Białym Dunajcu

Narciarskie zmagania to tradycja początku stycznia. Na obóz wyjechali stypendyści z I roku. Zajęcia sportowe, dyskusje, wykłady oraz konieczność bycia zorganizowanym i samodzielnym doskonalą zarówno umysł jak i ciało.

Nasza Wigilia

22 grudnia  - dzień radości i refleksji zarazem, bo rodzina fundacyjna jest razem! Przedstawienie przygotowane przez stypendystów jak zawsze pobudzało do głębszych refleksji nad istotą świąt. Wspomnienia absolwentów zmotywowały pozytywnie niejednego stypendystę. Piękne chwile to życzenia składane przez Założycieli Fundacji a później szczere uściski i wiele dobrych słów przy dzieleniu się opłatkiem. Aleksandra, która w tym roku po raz pierwszy brała udział w naszej fundacyjnej wigilii dzieli się swymi przemyśleniami: Każdy człowiek powinien brać z przykład ze św. Mikołaja, był to cudowny człowiek, który dał ludziom swoje serce.  Ludzie mają w sobie współczucie i chęć pomocy;  to właśnie w święta możemy wcielić się w Mikołaja i obdarować innych; także przez  zaangażowanie się w wolontariaty, zbiórki czy darowizny.

Mikołajki z Przyjaciółmi z ŚDS

"Zwyczaj, by w dzień świętego Mikołaja obdarowywać innych słodyczami ma wielkie znaczenie. Nie patrz tylko na siebie, lecz także na tych, którzy cierpią w swym gorzkim życiu. Być może święty Mikołaj pobudzi w Tobie fantazję, dzięki której odkryjesz, jak możesz osłodzić ich życie". Słowa te budzą we mnie refleksję, szczególnie po spotkaniu w Domu Samopomocy - mówi Emilka. Mikołajki te są takim szczególnym czasem, w którym możemy bezinteresownie pomóc drugiej osobie dając skromny upominek, który wywoła ciepły uśmiech na jej twarzy. Myślę, że podopieczni ŚDS  są dla mnie wzorem do naśladowania, ponieważ mimo tego, jak ciężko mają w życiu, zmieniają moje myślenie i spojrzenie na świat. Danie drugiej osobie nawet  skromnego prezentu pomaga nam nie patrzeć tylko na siebie, lecz też na drugiego człowieka i pomaga nam nawiązać relację z tą osobą.

„Usłyszeć Wszechświat”

Fundacyjny rok dotykania Wszechświata  to także jego słuchanie.

2 grudnia mieliśmy okazję w budynku Focus w Warszawie podziwiać widowisko niecodzienne: Polska Orkiestra Radiowa i Chór Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Michała Klauzy wykonali suitę „Planety” Gustawa Holsta. Monumentalne dźwięki  nie były tajemnicą, gdyż wcześniej w zagadnienia symfonii wprowadziła nas p. Emilia Romanik.  Gra świateł, fotografie planet  i opowieści  popularyzatorów astronomii z Torunia sprawiły, że był to "kosmiczny dzień".

Kosmos jest piękny

Wszędzie wokół nas żyją prawdziwi pasjonaci! Jednym z nich jest p. Bogdan Sokolik, który także pomaga chętnym stypendystom w zgłębianiu arkanów nauk ścisłych. Tym razem podzielił się na spotkaniu fundacyjnym 7 grudnia swoim zachwytem nad planetami, galaktykami i czasoprzestrzennym wymiarem kosmosu.