AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2017 sierpień

 

ARTYSTYCZNE WAKACJE W ŁUCZNICY

Jak co roku sierpniowy pobyt w Akademii Łucznica to czas integracji i okazja do poznawania swych możliwości artystycznych. Tegorocznymi tematami wiodącymi była wolność i  dokonywanie wyborów. A wszystko  w kontekście harmonijnego piękna człowieka w ujęciu patrona nachodzącego roku stypendialnego – Leonarda da Vinci.

Każdy mógł spróbować swych sił na warsztatach ceramiki prowadzonych przez p. Justynę Skowyrską – Górską, stworzyć własnoręcznie z p. Robertem Grylakiem „Camerę obscura” i zgłębić tajniki utrwalania za jej pomocą żywych obrazów inspirowanych sztuką Leonarda. Nowością były zajęcia sitodruku, czyli obecnie popularnej artystycznej techniki drukowania, prowadzone przez p. Annę Ludwiczak i ciekawe   zajęcia z p Aleksandrą Herisz z witrażu. Z p. Witoldem Vargasem wykonaliśmy machinę – tor kulkowy,  a na zajęciach z p Emilią Romanik doskonalimy umiejętności muzyczne. Przez cały czas trwania obozu mieliśmy okazję do codziennych rozmów z psychologiem p. Michałem Borkowskim, który z zaangażowaniem starał się nam pomagać. Wykłady p. Ewy Krawieckiej przybliżyły nam Leonarda da Vinci ukazując geniusz myślenia.  23 sierpnia odwiedzili  nas absolwenci Fundacji. Był to idealny monet, by stypendyści mogli zaczerpnąć od nich sporo dobrych rad.

Marta Bednarczyk

OBÓZ KAJAKOWY

Rekolekcje na wodzie w dniach od 8 do 22 lipca płynęły wraz z nurtem rzeki Pisa. Był to  radosny wypoczynek dla "ducha i ciała". 

Kajakowe wakacje organizowane od lat przez ks. prof. Włodzimierza Gałązkę to nie tylko czas wzmożonych ćwiczeń fizycznych i przełamywania swych słabości, ale też czas przemyśleń i refleksji, które dzięki prelekcjom, spotkaniom i zajęciom same nam się nasuwały. Podczas wyjazdu była prawdziwa paleta zajęć: tańce, podstawy gry na bębnach, śpiew, zajęcia teatralne, rozwój osobisty (coaching). I jak zawsze spotkania z interesującymi osobami – np. z p . Maciejem Formanowiczem, który przybliżał nam tajniki budowania i formowania przez lata swej marki (w odniesieniu do marki osobistej), czy bardem Diną z Białorusi oraz z założycielami kabaretu Otto.  Kajakowe wakacje uważam za nadzwyczaj owocne!

Anna Zadroga