AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2017 czerwiec

CZAS POŻEGNAŃ

9 czerwca  podczas spotkania nadszedł czas pożegnania grupy maturzystów, którzy zakończyli pierwszy etap wspólnej drogi z Fundacją. Przedstawiliśmy pełne marzeń i ideałów wyobrażenia swych osobistych marek ("ja jako supermarka"). Wystąpienie P. Prezesa M. Formanowicza o budowaniu siebie jako marki odpowiedzialnego człowieczeństwa i mądrej wolności zrobiło wielkie wrażenie na słuchaczach. Teraz wiemy, że swoją markę dopiero musimy zacząć mozolnie budować.

Maturzystka Anna R. podzieliła się Swymi przemyśleniami o trzech fundacyjnych latach:  "Właśnie dobiegł końca bardzo ważny etap w moim życiu - czas szkoły średniej. Tym samym zakończyła się moja przygoda z Fundacją AMF "Nasza Droga".

Po trzech latach śmiało mogę stwierdzić, że Fundacja znacząco wpłynęła na kształtowanie mojej osobowości. W dniu rekrutacji byłam osobą cichą, nieśmiałą, z niechęcią wyrażającą swoje zdanie. Dziś jestem odważna, otwarta na nowe znajomości, nie boję się mówić o swoich potrzebach i poglądach. Dzięki wykładom, zajęciom z pasjonatami i wyjazdom zyskałam cenną wiedzę i doświadczenie, które przydały mi się w codziennym życiu. Z biegiem czasu zaczęłam coraz bardziej doceniać to, co dawała nam Fundacja. Nauczyło mnie to korzystania ze wszystkiego, co daje nam życie"

NABÓR DO PROGRAMU

30 czerwca to dzień wyboru nowych stypendystów z grona licznych kandydatów. Komisja ma zawsze niełatwe zadanie: kogo wybrać, kto potrzebuje pomocy? Wszyscy kandydaci ciekawie zaprezentowali siebie jako "model pięknego człowieka". Nadchodzący rok będzie czasem wytężonej pracy, by realistycznie skonfrontować wyobrażenie o byciu "pięknym człowiekiem" z konkretnymi działaniami, by nim się rzeczywiście stawać każdego dnia. Do programu stypendialnego zakwalifikowano  dziesięć  osób.  Tradycyjnie pozostałym osobom zaproponowano udział w otwartym programie spotkań.