AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2014 kwiecień

Plan na życie

Marzenia mogą się spełnić jeśli potrafimy do nich dążyć. „Moja definicja autorytetu - czyli jakim dorosłym sam chcę być. Jak skutecznie definiować i realizować cele." Na to pytanie odpowiadaliśmy w piątek 4 kwietnia 2014 r. na warsztatach poprowadzonych przez p. Katarzynę Ornat i p. Michała Borkowskiego związanych z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Na samym początku spotkania by ułatwić naszą współpracę zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: grupę młodszą i grupę starszą. Tak też podzieleni pracowaliśmy w oddzielnych salach. Aby prowadzący mogli lepiej nas poznać przedstawialiśmy się imieniem, ale również cechą, która najtrafniej nas opisuje. Naszym pierwszym zadaniem było stworzenie listy cech, których oczekujemy od osoby dorosłej. Osoby dorosłej, którą uważalibyśmy za swój autorytet i do której z chęcią byśmy się zwrócili. W naszej grupie wymienialiśmy przeróżne cechy, ale zdecydowanie wygrały takie cechy jak: możliwość zaufania takiej osobie, odpowiedzialność oraz lojalność. Każda z tych cech została przez nas dokładnie omówiona. Każdy wyrażał swoją opinię oraz własne rozumowanie dotyczące tych cech. Co bardzo nas „pozytywnie zszokowało” -  nie było to samo omawianie. Prowadzący pokazali nam jak można w zabawny sposób zinterpretować dane cechy w sposób fizyczny poprzez różne zabawy. Pozwoliło to nam poznać dane cechy umysłem i  również ciałem. Następnie mieliśmy 15 minut przerwy. Mogliśmy posilić się oraz wymienić się nawzajem wrażeniami. Po tym czasie rozpoczęła się druga część warsztatów. Pomogła nam ona w określeni celu naszego życia, do którego drogę musimy rozpocząć już dziś. Aby bardziej sobie to uzmysłowić obejrzeliśmy dwa filmy. Jeden dotyczył mistrzowskiego skoku Kamila Stocha na olimpiadzie w Soczi, a drugi - jego wypowiedzi o marzeniu zdobycia medalu olimpijskiego, podczas gdy miał zaledwie 12 lat. Następnie sami obieraliśmy sobie jakiś cel i tworzyliśmy plan do jego spełnienia.

   To był świetny czas. Trzy godziny, które spędziliśmy na warsztatach, minęły jak kilka chwil. Był to czas ważny dla każdego z nas, gdyż na nowo obraliśmy sobie cele, do których dążymy i cechy, które chcemy osiągnąć, by zostać "dobrym dorosłym".

 

 

Aleksandra Jagiełło i Aleksandra Zęgota.