AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2014 czerwiec

„Model nowoczesnego działania z przeszłości do przyszłości" to temat naszego czerwcowego spotkania. Co się pod tym kryje…?

Jak zwykle pani dr hab. Ewa Krawiecka nie przestaje nas zaskakiwać. Tym razem na podstawie modelu strategii przedstawiła nam jak tworzyć misję i kształtować ją w naszym życiu.    

Przed wykładem zastanawiało mnie co to za tajemniczy model działania z przeszłości, nie wpadłam jednak na to, że mógłby to być model wielkopolskich organiczników z XIX wieku. Karol Marcinkowski, Hipolit Cegielski, ks. Piotr Wawrzyniak, Dezydery Chłapowski  to tylko kilka przykładów ludzi sukcesu z tamtego okresu, którzy mieli wyrazistą misję i osiągnęli swoje cele edukując społeczeństwo i pracując nad stabilnością gospodarki w regionie i kraju mimo niewoli. Nikt by się nie spodziewał, ale to podobno właśnie na nich wzorowali się nasi Niemieccy sąsiedzi.         

Te ostatnie spotkanie w tym roku stypendialnym było namiastką tego, co czeka nas na lipcowej pielgrzymce po Wielkopolsce. Na czas oczekiwania na wyjazd dostaliśmy niebanalne zadanie. Tym razem na podstawie wykładu i przytoczonych wskazówek Stevena Covey’a mamy stworzyć własną misję życiową, którą mamy realizować w naszej przyszłości.     

Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką – każdy ze stypendystów dostał książkę „Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery’ego, który będzie patronem przyszłego roku fundacyjnego. Pani Ania Formanowicz życzyła nam wszystkim udanych wakacji, a maturzystom pozytywnych wyników matur.

Kinga Radomska