AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2014 styczeń3

Zaprzyjaźnij się z czasem i kalendarzem!

Odkładanie działań na później jest wywołane niechęcią, obawą przed porażką, okolicznościami zniechęcającymi… Jednak świadomość, że musimy wkrótce zrobić coś, czego nie lubimy i przekładanie tego w nieskończoność może jedynie zatruć nam życie.  W Fundacji uczymy się, jak zmienić nasze postępowanie i poprawić jakość naszej pracy i naszego życia – tak podsumowała styczniowe spotkanie z dr hab. E. Krawiecką, którego hasłem była myśl: ,,Co masz zrobić dziś, zrób dziś”

Czas jest wartościowym kapitałem, który stale i nieodwołalnie ucieka, trzeba więc być efektownym w działaniu i mądrze korzystać z każdej chwili. Ale jak to zrobić? Dowiedzieliśmy się, że nie jest to wcale tak skomplikowane, jak nam się wydaje i wystarczy przestać zajmować się rzeczami nieważnymi, ustalać sobie tzw. deadline oraz zaplanować sobie czas pracy, w czasie której nikt nie może nam przeszkadzać.

Aby nauczyć się zarządzać czasem, przydatne będzie tworzenie list rzeczy do zrobienia, wpisywanie zadań do kalendarza, oznaczanie ważnych zadań – priorytetów i  co najważniejsze, określenie swoich życiowych celów, aby móc małymi krokami dążyć do ich spełnienia.

Na spotkaniu poznaliśmy metodę SMART, zasadę Pareto 20/80, która mówi że 20% działań daje 80% rezultatów,  pięć kroków do sukcesu, cztery generacje zarządzania czasem… Z pewnością pomoże nam to być bardziej efektownymi ludźmi, którzy nie mają wrażenia, że marnują czas i nie robią w swoim życiu niczego pożytecznego. Będziemy ludźmi czynu, nie projektu!

Justyna Siedlecka