AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2013 październik

Podróżnicy fundacyjni wyruszyli w roczną podróż! Dokąd? Do… samego siebie! A na wyprawie trzeba umieć posługiwać się zegarem i kompasem!

18 X  odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące umiejętnego nakręcania zegara życia i nastawiania kompasu życia tak, by zawsze był czas dla człowieka i kierunek drogi do niego. Powstały ciekawe projekty prezentacji o życiowym zegarze i kompasie - bo kto ma odwagę myśleć,  ten potrafi mądrze i skutecznie działać!

W piątek 18 października odbyło się pierwsze spotkanie w nowym roku fundacyjnym. Poprowadziła je pani Ewa Krawiecka, która  zachęcała nas do prowadzenia aktywnego życia, na które nie składa się tylko aktywność fizyczna, ale także nasza postawa życiowa. Powinna być ona pełna pasji, zaangażowania i chęci do zmiany na lepsze. Wysłuchaliśmy też rad, jak dobrze wykorzystywać czas. Najważniejsze z nich to: znaleźć chwilę dla siebie, dzielić duże zadania na mniejsze i kończyć przynajmniej jedną rzecz każdego dnia. 

Następnie podzieliliśmy się na kilka mniejszych grup, z których każda stworzyła plakat przedstawiający zegar i kompas oraz wartości, którymi kierujemy się w naszym życiu. Zrobione plakaty posłużą nam w czasie prezentacji podczas sesji na UKSW. Spotkanie było bardzo wartościowe.     

Martyna Ziemak, Magdalena Górak