AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2002

PROGRAM STYPENDIALNY

-23 lutego stypendyści udali się do Warszawy, do kina na film "Władca pierścieni”. Potem zwiedzili wystawę w Zachęcie.

-W maju stypendyści i fundacja pomogli w zorganizowaniu II Turnieju Tenisa Stołowego  Środowiskowych Domów Samopomocy z kilku regionów województwa mazowieckiego. Niektórzy stypendyści pracowali w charakterze wolontariuszy.

PROGRAM STYPENDIALNY

-23 lutego stypendyści udali się do Warszawy, do kina na film "Władca pierścieni”. Potem zwiedzili wystawę w Zachęcie.

-W maju stypendyści i fundacja pomogli w zorganizowaniu II Turnieju Tenisa Stołowego  Środowiskowych Domów Samopomocy z kilku regionów województwa mazowieckiego. Niektórzy stypendyści pracowali w charakterze wolontariuszy.

-W  pierwszym półroczu odbyła się integracyjna wycieczka stypendystów i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy do Nowogrodu. Młodzież zwiedziła skansen im. Adama Chętnika.

-W  okresie od 4.07-28.07.2002 najlepszy stypendysta M.M. wyjeżdża w nagrodę na kurs językowy do Swandean School of English, Warthing w Anglii.

-W dniach od 15 do 18 lipca stypendyści zwiedzali Wrocław, Jelenią Górę, Szklarską Porębę i Karpacz. Mieli okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi miejscami na Dolnym Śląsku. Zobaczyli Panoramę Racławicką, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina, Ostrów Tumski, Starówkę. Widzieli zamek w Książu, w Karpaczu zobaczyli Świątynię Wang, odbyli spacer do wodospadu Kamieńczyk. Na zakończenie zwiedzili zabytkową Bazylikę św. Jadwigi w Trzebnicy.

27.09.2002 do grona stypendystów przyjęto kolejnych 10 osób. W programie stypendialnym uczestniczy zatem grupa 30 uczniów klas licealnych. Mówiąc do stypendystów Pani Anna Formanowicz zwróciła uwagę na wzajemne relacje między darczyńcą a obdarowywanym. Daję, abyś i Ty dawał, to również biorę, aby dawać dalej. W ten sposób tworzy się coraz większy krąg ludzi związanych solidarnością działania - krąg ludzi życzliwych.

-Jak co roku odbyło się wigilijne spotkanie, tym razem według scenariusza „ w wigilijną noc”. Stypendyści recytowali wiersze i czytali specjalnie na tę okazję napisane teksty. Wiele razy brzmiały piękne polskie kolędy, akompaniował stypendysta Artur.


Wigilia 2002


PROGRAM WAKACYJNY W ROKU 2002

-W ramach programu wakacyjnego na kolonie do Pobierowa wyjechało 150 dzieci z gminy Ostrów Mazowiecka. Dla dzieci z wadami postawy prowadzono specjalne zajęcia rehabilitacyjne, a dla dzieci z trudnych środowisk przygotowano specjalne zajęcia terapeutyczne.


Szachy w plenerze

PROGRAM POMOCY DORAŹNEJ W ROKU 2002

-Stypendyści przygotowali paczki dla dzieci i młodzieży ze Środowiskowego Domu Samopomocy, a potem uczestniczyli w „mikołajkowej” zabawie. Sprawili tym wielką radość gospodarzom.

-Pomogliśmy zespołowi muzycznemu "MARZYCIELE” w wyjeździe na VI Regionalny Festiwal Piosenki Dziecięcej w Suwałkach , na  którym to zespół zdobył "Złotą Nutkę”.

-Młodzież ze Środowiskowego Domu Samopomocy na zaproszenie Fundacji AMF wyjechała na wycieczkę do Białowieży

-Przekazaliśmy środki pieniężne na wyposażenie jednej z pracowni w nowo wybudowanym Gimnazjum Gminnym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Andrzejewie.

-Jak co roku wspieraliśmy dożywianie dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowi  Mazowieckiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Topczewie.

-Pomogliśmy wyposażyć pomieszczenia Stowarzyszenia "Novo Millennio” w Lublinie, Stowarzyszenia „Po Pierwsze Rodzina”,  Poradni Rehabilitacji Neurologicznej dla dzieci i  młodzieży w Ostrołęce, Domu Dziecka w Równem na Ukrainie.

-Udzieliliśmy pomocy w działalności Młodzieżowego Teatru "Jamer” w  Ostrowi Mazowieckiej

-Pomogliśmy  finansowo Fundacji "Rezonans” w Otwocku, z przeznaczeniem na zabieg ortopedyczny osobie szczególnie doświadczonej przez los.

 

Powrót do kronik