AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2011 - lipiec

Nowi członkowie Rodziny AMF od 16 do 30 lipca byli na obozie rekolekcyjno-kajakowym pod opieką Ks. Włodzimierza Gałązki i wspaniałych animatorów. Oprócz młodzieży z Ostrowi, obecna również była młodzież z Wyszkowa i okolic.

                Atmosfera była przecudowna – żadnej rywalizacji, kłótni i problemów. Każdy od każdego mógł liczyć na wsparcie, pomocną dłoń oraz rozmowę i uśmiech.

Mimo srogo przestrzeganych zasad, za których złamanie dawało się fanty w postaci Snickers’ów bądź robiło „karne foczki”, bardzo się z sobą zżyliśmy i często wspominamy ten wyjazd.

                W pamięć zapadły nam szczególnie spotkania z gośćmi takimi jak Janusz Józefowicz, przed którym prezentowaliśmy własne aranżacje piosenek z „Metra”, Waldemar Wspaniały, który oceniał nasze zdolności sportowe, Andrzej Tułowiecki – specjalista od protokołu dyplomatycznego, dzięki któremu dowiedzieliśmy się co nieco na temat savoir-vivre’u, a także przedstawiciele Policji, którzy zaprezentowali nam techniki podnoszenia własnej samooceny.

Oprócz spotkań z gośćmi, mieliśmy czas na zabawy sportowe, taniec, śpiew, wycieczkę rowerową, wspinaczkę po linach, którą zorganizowali nam oficerowie Biura Ochrony Rządu, no i oczywiście przygoda z kajakami.

Co prawda pogoda zaskoczyła nas licznymi opadami i burzami, ale to nie przeszkodziło nam w wypoczynku i wyśmienitej zabawie.

                Był także czas na powagę. Codzienne spotkania z Siostrami Zakonnymi – zajęcia formacyjne, których hasłem było poznawanie męskości i kobiecości, czyli przygotowanie nas – młodych do przyszłego życia. Sprawiły one, że każdy z nas na nowo poznał Boga i Jego ścieżki.

Wszyscy uczestnicy twierdzą, że te dwa tygodnie wiele wniosły do naszego życia.

 

Patrycja Kopińska,
Rafał Kaja