AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2010 - styczeń

Dnia 26 grudnia bardzo wczesnym rankiem grupa 13 stypendystów wyruszyła na rekolekcje organizowane przez ks. Włodzimierza Gałązkę. Celem naszej podróży był pensjonat „U Kominka” w Białym Dunajcu. Po wielogodzinnej podróży zmęczeni, ale otwarci na nowe wyzwania dotarliśmy w Tatry. Podzielono nas na 10 grup oraz zakwaterowano w pokojach. Po pysznej, góralskiej kolacji udaliśmy się na długo oczekiwany spoczynek. Następny dzień przyniósł nam wiele emocji - po raz pierwszy udaliśmy się na stok narciarski aby spróbować swych sił w jeździe na nartach. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na pięcioosobowe grupy wg kryteriów zaawansowani, średnio zaawansowani i początkujący. Początki bywają trudne, jednakże posłusznie słuchaliśmy poleceń wydawanych nam przez instruktora i dzielnie zmagaliśmy się z rozjeżdżającymi się we wszystkie kierunki nartami. Nie obyło się oczywiście bez upadków, obitych pośladków oraz licznych siniaków, wszyscy jednak wrócili pozytywnie nastawieni do dalszej nauki. Kolejne dni nauki jazdy były coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Ostatniego dnia pojechaliśmy na dwukilometrowy stok w Białce Tatrzańskiej, gdzie szusowaliśmy na nartach niczym zawodowi narciarze. Podczas wyjazdu braliśmy również udział w wielu ciekawych zajęciach. Na zajęciach plastycznych staraliśmy się jak najwierniej odwzorować fragment obrazu „Stworzenie Adama”  autorstwa Michała Anioła. Podczas warsztatów fotograficznych zbudowaliśmy swój własny aparat, za pomocą którego fotografowaliśmy ludzkie emocje. Prowadzone przez s. Idę lekcje muzyki pozwoliły nam na rozwijanie swoich talentów wokalnych. Siostra Ida prowadziła także spotkania formacyjne, których hasłem było „Bądźmy świadkami miłości”. Każdego dnia zajmowaliśmy się innym rodzajem miłości: do samego siebie,  rodziny, chłopaka/dziewczyny i Boga. Na tych zajęciach prowadziliśmy ożywione dyskusje i  dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami. Wyjazd umilały „Pogodne wieczory” organizowane przez poszczególne grupy. Dnia 31 grudnia bawiliśmy się na wspaniałej zabawie sylwestrowej. O północy posypała się lawina życzeń, uścisków i całusów noworocznych.
Niestety następnego dnia wyruszyliśmy w drogę powrotną. Naładowani pozytywną energią, szczęśliwi, ale trochę zmęczeni  wróciliśmy do domów.

 

Dnia 8 stycznia 2010 roku odbyło się, już kolejne, spotkanie stypendystów  z Biblią. Ksiądz Roman Tkacz wygłosił wykład pt. " Gdzie słowo ciałem się stało". Jak tytuł sugeruje, mowa była o tych miejscach , a przede wszystkim czasach, w których żył Pan Jezus. Zajęcia, jak zawsze, okazały się bardzo ciekawymi i obfitymi w różnego rodzaju treści. Nasz "przewodnik" przygotował materiały, które pomogły wszystkim zgromadzonym głębiej zrozumieć prawdę o dacie narodzin Chrystusa. Były to kartki z kalendarza żydowskiego, a także nadruki z latami odpowiadającymi różnym wydarzeniom, wyszczególnionym we fragmentach Pisma Świętego. Dzięki niezwykłej zdolności mowy, księdzu udało się skupić uwagę wszystkich. Stypendyści i przybyli goście mogli, choć po części, umiejscowić w historii to niepowtarzalne wydarzenie- przyjście na świat Zbawcy.
Kasia Jankowska

" Można odejść na zawsze, by stale być blisko..."

 

 

Michał, absolwent naszej Fundacji, który ujmował wszystkich Swą wysoką kulturą osobistą, skromnością, był osobą utalentowaną, odpowiedzialną,pełną życzliwości i dobroci. Ukończył studia prawnicze, miał wiele pięknych marzeń dotyczących swej przyszłości. Bóg miał wobec niego jednak inny plan. Michał dzielnie w ostatnich miesiącach walczył z chorobą nowotworową, jednak nie zdołał jej przemóc. W styczniu 2010 roku pożegnaliśmy ś. p. Michała Bednarczyka, o którym będziemy pamiętać jako o wspaniałym, młodym człowieku, który w pełni zasłużył na miano przedstawiciela pokolenia JP2.