AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2005 - grudzień

6 grudnia miały miejsce Mikołajki w Domu Samopomocy Społecznej w Ostrowii. Stypendyści pomagali w zakupach i przygotowaniu paczek mikołajkowych. Uroczystość rozpoczęła pani Katarzyna Kolasińska- kierownik instytucji. Przywitała ona gości i podziękowała im za przybycie. Następnie zaprzyjaźniony ksiądz z parafii Dobrego Pasterza mówił w bardzo interesujący sposób o świętym Mikołaju. Przybliżył wszystkim zgromadzonym historię życia tej postaci. Opowiedział on o róznych szczegółach i przyciągnął uwagę słuchaczy. 
Kolejnym punktem był program artystyczny przygotowany przez podopiecznych Domu Środowiskowego.Podziekowano pani Annie Formanowicz za paczki, a stypendystom za ich przygotowanie. Następnie została wystawiona scena znana z kart Biblii- wesele w Kannie Galilejskiej. Przedstawienie  doskonale ukazało symbolikę tego wydarzenia. Publiczność nagordziła wysiłek aktorów gromkimi brawami.
Po paru chwilach zjawił się święty Mikołaj wraz ze swymi pomocnicami i wręczył paczki wszystkim podopiecznym. Prezenty sprawiły im dużą radość. 
Spotkanie zakończyły wspólne rozmowy i poczęstunek.
oprac. Paweł Marchewa

WIGILIA
 
Jak co roku, już po raz siódmy, cała Fundacja spotkała się na Wigilii. Odbyła się ona 22 grudnia w Infocentrum. Na początku wysłuchaliśmy życzeń pani Ani Formanowicz, która przypomniała nam symboliczne znaczenie choinki oraz szopki bożonarodzeniowej. Podzieliliśmy się także opłatkiem życząc sobie wzajemnie wiele dobra .
Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez panią Ewę Krawiecką i część stypendystów. Początek występu bardzo wszystkich zaszokował, bowiem aktorzy zaprezentowali „inne” święta: w supermarkecie, z dala od rodziny, bez celebracji, za granicą itd. Następnie wyrecytowano utwory uczące jak należycie obchodzić święta. Podczas jednej ze scen występujący podeszli do widzów ze świeżym chlebem w rękach, aby nim się symbolicznie podzielić. Wiemy, że poprzedniego dnia to samo przedstawienie i to z sukcesem zaprezentowali nasi koledzy na wigilii Pracowników Forte, aby tym samym podziękować im za pomoc i życzliwość okazywaną stypendystom. Po części artystycznej zostały rozdane prezenty. Pani Ani podarowaliśmy listy od nas oraz album opisujący ubiegły rok. Pani Ewie przygotowaliśmy ogromną pocztówkę, na której znalazły się życzenia oraz podpisy stypendystów. My - stypendyści, otrzymaliśmy w tym roku książki o Janie Pawle II oraz zdjęcia z imprez fundacyjnych z kończącego się roku.
Kiedy każdy skosztował potraw wigilijnych, zaś  pani Ewa zapoznała nas z organizowanym przez Fundację konkursem dotyczącym Jana Pawła II.
Później otrzymaliśmy kolejny prezent. Przygotowała go pani Monika Romanowska i pani Julita Wiechno. Tą niespodzianką był pokaz zdjęć. Prezent bardzo się nam spodobał, co dało się zauważyć, ponieważ niektóre fotki były bardzo śmieszne i rozbawiły całą salę.
Tak minęła kolejna fundacyjna wigilia, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój i napełniła nasze serca radością i miłością do bliźnich.
oprac. Natalia Szydlik i Ewa Śladewska

Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej zdjęć