AMF Fundacja Nasza Droga

Kamienie milowe naszej drogi...

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE. WOLONTARIAT = ŻYCIOWA PRZYGODA .O WYBORACH W LITERATURZE I FILMIE.ZIMOWISKO W HODYSZEWIE.

 

Wszystkim Współpracownikom, Stypendystom, Absolwentom  i Przyjaciołom Fundacji AMF "Nasza Droga" życzymy pięknych Świąt Wielkanocnych: pokoju, radości i nadziei.

Anna i Maciej Formanowiczowie

 

WOLONTARIAT =  ŻYCIOWA PRZYGODA

2 marca gościliśmy p Agatę Tomaszewską, która opowiedziała  nam o swojej drodze jaką wybrała - wolontariacie. Czynne uczestnictwo w życiu społecznym i obywatelskim to m.in. chęć bezinteresownej pomocy. P. Agata na przykładzie swoich działań zachęcała  do bycia zaangażowanym, gdyż później procentuje to przez cale życie. Szczególnie ciekawe były wspomnienia z akcji budowania  szkoły w Afryce. Okazuje się, że wolontariat to dobry pomysł dla wszystkich ciekawych świata i innych ludzi, którzy mimo swej odmienności, mogą nas wiele nauczyć.

O WYBORACH W LITERATURZE I FILMIE

16 lutego P Barbara Porowska i p Zofia Sokolik stanęły  w nieco innej roli niż wychowawczynie... Podzieliły się swoimi ulubionymi przykładami dokonywania wyborów z literatury i filmu. Okazuje się, że problematyka podejmowania  nawet drobnych, codziennych  decyzji może zaważyć na całym życiu. Głównym przesłaniem wymienianych dziel literackich i filmowych jest ukazanie nam przesłania, że życia nie można zbudować na kłamstwie, ale tylko na prawdzie - choćby miał być to najtrudniejszy wybór.


PRACOWITE  ZIMOWISKO W HODYSZEWIE

Pięć dni od 15 do 20 stycznia w Hodyszewie minęło jak chwila. To zasługa sympatycznej atmosfery i wielu zajęć. Pogłębiliśmy wiedze o geniuszu Leonarda da Vinci, na warsztatach psychologicznych zastanawialiśmy się, co to znaczy żyć "przez duże Ż". Poznaliśmy  tajniki sztuki kulturalnej dyskusji. Przygotowaliśmy dwie debaty oksfordzkie - m.in. na temat dokonywanie wyborów. Dziewczynom podobały się pokazy wizażu a w tym czasie chłopacy z p. psychologiem dyskutowali o byciu mężczyzną - zwycięzcą. Nie zabrakło ludowych tańców i kolędowania wraz z Kapelą Niwińskich. Mile wspominamy  spotkanie z ks. Józefem, który opowiadał o swej misyjnej pracy w Afryce. Dzięki wychowawcom - absolwentom Fundacji wieczory i zielona noc upłynęły pod znakiem integracji, gier i zabaw.

Czytaj więcej w zakładce Kronika