AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2018-2019
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Ostatnie wydarzenia

WYCIECZKA DO WARSZAWY. INAUGURACJA ROKU FUNDACYJNEGO.AKADEMIA ŁUCZNICA. NABÓR DO FUNDACJI. POŻEGNANIE MATURZYSTÓW.

 

OŚMIECENI - WYSTAWA KU PRZESTRODZE

27 września, na rozpoczęcie naszego fundacyjnego, ekologicznego roku  pojechaliśmy do  Centrum Nauki Kopernik. Wystawa  "Ośmieceni - historie z wysypiska cywilizacji"  nie  prezentowała dzieł sztuki, lecz odpady i śmieci. To przestroga dla każdego z nas, jak można beztrosko i bezmyślnie zniszczyć środowisko. A wystarczyłoby choćby  każdego dnia pomyśleć i  odpowiedzialnie "konsumować`':  używać mniej zasobów, pamiętać o segregacji i nie marnotrawić dóbr.

AKADEMIA ŁUCZNICA

Od 16 do 24 sierpnia Fundacja gościła w Akademii Łucznica. To czas na rozwijanie swych talentów: warsztaty z gliny, szkła, makramowej biżuterii, ekologicznego nadruku na koszulkach, wspólne śpiewanie i muzykowanie, wyrób instrumentów z rdestu a do tego warsztaty myślenia projektowego (oczywiście ekologicznego) i psychologiczne wszystkich wprawiły w dobry nastrój i przygotowały do tematyki nadchodzącego roku - ekologii zintegrowanej.

INAUGURACJA ROKU FUNDACYJNEGO

13 września podczas inauguracji  21 roku  Fundacji młodzież  sama przygotowała wystąpienia - o minionym roku poświęconym "dotykaniu wszechświata", o artystycznych warsztatach podczas wakacyjnego obozu w Łucznicy oraz o pomysłach na temat tegoroczny:  "ekologia". Człowiek to mikrokosmos, sam tworzy też ekosystem, a przede wszystkim system relacji z sobą, innymi ludźmi oraz najbliższym otoczeniem. Projekt stypendystów "Pociąg do ekologii" jest początkiem do wspólnych działań na rzecz budowania przemyślanych sposobów poprawiania właśnie takiego eko- sytemu tu i teraz. Założyciele Fundacji, przyjmując nowych stypendystów, zwrócili uwagę na odpowiedzialność, jaką każdy z nas ponosi za codzienne działania, których skutki będą odczuwalne dla przyszłych pokoleń.

WARSZTATY BIBLIODRAMY: KRYZYS MOŻE BYĆ POCZĄTKIEM!

Warsztaty z ks. Tomaszem Knopem - psychoterapeutą i bibliodramistą, które odbyły się  dnia 7 i 8 czerwca były bardzo ciekawe i wzruszające. Mówiliśmy o bliskich nam, młodym, problemach. Tematem przewodnim jednak był kryzys.To, co najbardziej zapadło mi w pamięć to chyba sposób radzenia sobie z naszą małą katastrofą. Należy bowiem "wycisnąć" z siebie całą złość i agresję w bezpieczny sposób, tj. kopanie piłki na boisku czy rzucanie kawałkiem materiału związanym w supeł.

Podczas zajęć również naszła mnie refleksja na temat - jak pomagać innym w kryzysie.

Więcej czytaj w zakładce KRONIKA