AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2020 lipiec

 

WARSZTATY PISANIA  

W dniach 14 i 15 lipca mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach online zorganizowanych przez panią Ewę Krawiecką i panią Małgorzatę Wilanowską o sztuce opowiadania historii.

Pani Ewa w swej prelekcji przedstawiła nam także tricki na to, jak stworzyć dobre wystąpienie. m.in. powinniśmy zadbać, aby w naszej wypowiedzi nie zabrakło elementów przykuwających uwagę (EPU).

Podczas części warsztatów prowadzonych przez panią Małgorzatę Wilanowską mieliśmy okazję poczuć się odrobinę jak dziennikarze. Dowiedzieliśmy się, co jest ważne podczas tworzenia tekstów; np. nie stosować wyszukanego słownictwa i rozbudowanych zdań oraz . dostosować język tekstu do odbiorców.

Teraz, gdy już znamy techniki, pozostaje nam już tylko ćwiczyć sztukę pisania!

Natalia

 

ĆWICZENIA Z TWORZENIA MAP MYŚLI

W tajniki „mapowania” wprowadził nas 16 lipca p. Aureliusz Leżeński, pedagog i trener oraz certyfikowany coach ICC i TCI. Spotkanie obyło się online w aplikacji Zoom. Prowadzący położył szczególny nacisk na praktyczne umiejętności. Każdy z uczestników wykonał własną mapę myśli. Tworzenie map przyda się każdemu, np. do nauki, planowania remontu, wyprawy czy wyznaczania celów.

Miłosz