AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2019 czerwiec

 

NABÓR DO FUNDACJI

26 czerwca Komisja rekrutacyjna złożona z p. doktor Anny Formanowicz i pań opiekunek miała niełatwe zadanie.   Z grupy ponad 30 kandydatów, którzy okazali się bardzo interesującymi osobami, dokonano wyboru. Pozostałych jak zawsze zaproszono do korzystania z comiesięcznych wykładów i spotkań. Tematyką kolejnego roku będzie szeroko rozumiana ekologia.

DO WIDZENIA PRZYJACIELE

14 czerwca po wykładzie  prof. Ewy Krawieckiej o sposobie przeprowadzania zmian w swoim myśleniu i działaniu, których inspiracją może być  Mikołaj Kopernik, nadszedł czas pożegnania Maturzystów. Absolwenci podzielili  się swoimi wspomnieniami o trzech latach fundacyjnej wspólnej drogi. Ciepłe słowa, zdjęcia, filmy, piosenka specjalnie ułożona na tę okazję, uczucie wdzięczności, pożegnanie od Założycieli Fundacji pp Anny i Macieja Formanowiczów i młodszych stypendystów... Popłynęła niejedna łezka, ale słowa "Do widzenia Przyjaciele!" to zapowiedź, że przecież nadal będziemy fundacyjną Rodziną.

WARSZTATY BIBLIODRAMY: KRYZYS MOŻE BYĆ POCZĄTKIEM!

Warsztaty z ks. Tomaszem Knopem - psychoterapeutą i bibliodramistą, które odbyły się  dnia 7 i 8 czerwca były bardzo ciekawe i wzruszające. Mówiliśmy o bliskich nam, młodym, problemach. Tematem przewodnim jednak był kryzys.

To, co najbardziej zapadło mi w pamięć to chyba sposób radzenia sobie z naszą małą katastrofą. Należy bowiem "wycisnąć" z siebie całą złość i agresję w bezpieczny sposób, tj. kopanie piłki na boisku czy rzucanie kawałkiem materiału związanym w supeł.

Podczas zajęć również naszła mnie refleksja na temat - jak pomagać innym w kryzysie.

Warsztaty otworzyły mi oczy na wiele codziennych spraw, którymi nie do końca się przejmowałam. Pokazały mi inną perspektywę patrzenia na świat. Należy bowiem nie bać się rozczarowań, bo one wyciągają nas z tych złych rzeczy. Wychodząc z tych warsztatów dostrzegłam również niezwykłość i niepowtarzalność każdej z chwil. Dobre rady Księdza  zapamiętam chyba na całe życie.

Urszula Jagielska