AMF Fundacja Nasza Droga

Rok 2019-2020
fundacyjny rok dotykania Wszechświata

Kamienie milowe naszej drogi...

Rok 2017 listopad

 

SPEKTAKL BALETOWY W TEATRZE NARODOWYM

 Sztuka na pointach

24 listopada  podczas fundacyjnego wyjazdu miałam okazję obejrzeć pierwszy raz w życiu balet ,,Jezioro Łabędzie". Muzyka klasyczna, w połączeniu z niesamowitym tańcem wzbudziła we mnie wielki podziw. Balet jest ciężki do zrozumienia, ale każdy ruch wyraża wiele emocji i wprawia w zachwyt  całą widownię. Osoby tańczące  mają dobrze wykształconą mowę ciała i umiejętności aktorskie - relacjonuje  Karolina.

Weronika wspomina:  "czasami bałam się mrugać, aby nie przegapić wyrafinowanego ruchu dłoni, ponieważ jak się okazuje nawet najdrobniejsze gesty mają znaczenie. Najbardziej utknęła mi w pamięci scena pożegnania Carewicza z primabaleriną Matyldą. Według mnie był to najsmutniejszy i najbardziej emocjonalny  moment baletu.

Byłam pełna podziwu dla zsynchronizowania tancerzy i tego jak każda scena była dopracowana w każdym szczególe. Nawet największy amator jest w stanie dostrzec ogrom pracy włożony w wystawienie tej sztuki".

KROK W STRONĘ DRUGIEGO CZŁOWIEKA

17 listopada na piątkowym spotkaniu p. Maciej Formanowicz przybliżył tematykę wolności, dokonywania odpowiedzialnych wyborów na przykładach  ze  sfery codzienności  fundacyjnej  i społecznej.  Goście - p. Katarzyna Kolasińska, jej współpracownice  i podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy opowiedzieli nam jak aktywnie działają  różne pracownie Domu: kulinarna, sportowa, budzenia ciekawości świata, plastyczna, garncarska, muzyczna - mieliśmy wrażenie, że nieomal jak u Leonarda da Vinci każdy z podopiecznych może tam znaleźć miejsce na rozwijanie swych pasji i talentów. Zrozumieliśmy po obu tych wystąpieniach, jak  ważna w życiu  jest otwarta postawa do zrozumienia innych ludzi. Na zakończenie p. Emilia Romanik  przygotowała nas do obejrzenia spektaklu  baletowego P. Czajkowskiego "Jezioro łabędzie" przekazując wiele ciekawostek o kompozytorze i tajnikach sztuki baletowej.